Przygotowanie plików

Ogólne zasady przygotowania plików

Wymagane parametry techniczne 

Odpowiednia wielkość rozkładówki (makiety do pobrania w zakładce "do pobrania")

Rozdzielczość: 300 dpi (pixel/inch)

Przestrzeń kolorystyczna: sRGB

Format: .jpg 

 

Dla tych, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad kolorami udostępniamy profil kolorystyczny naszej maszyny. Bazuje on na standardowym profilu sRGB.

Pobierz profil: Kodak Super Endura VC (silk)

Korekcja kolorystyczna polega na poprawie kolorystyki i jasności zdjęcia. Przed korekcją kolorystyczną laboranci zapoznają się ze stylem projektu. Następnie zajmują się obróbką koloru - w zależności od stylu albo starają uzyskać najbardziej naturalne barwy, albo utrzymać ustawienia narzucone przez fotografa czy grafika. Korekcja dotyczy również jasności zdjęć - laboranci znając dobrze charakterystykę maszyn, na których wykonywany jest obraz, są w stanie polepszyć jakość nawet tych plików, które zostały poprawnie przygotowane do druku czy naświetlenia. Starają się też wyrównać jasność poszczególnych zdjęć na każdej rozkładówce.

Pliki poddawane są korekcji kolorystycznej tylko w przypadku gdy ta opcja została zaznaczona podczas konfiguracji zamawianego produktu. Korekcja kolorystyczna jest darmowa (za wyjątkiem korekcji odbitek) więc warto z niej skorzystać aby być pewnym najlepszego odwzorowania barw.

Jeśli podczas projektowania widzisz, że użyte przez Ciebie zdjęcie na ekranie monitora jest zbyt ciemne, sugerujemy użycie w Kreatorze korekcji jasności lub zrezygnowanie z tego zdjęcia. W przypadku użycia zdjęcia, które znacząco odbiega jakościowo od pozostałych i np. posiada wadę techniczną – dział kontroli jakości skontaktuje się z Tobą i omówi możliwości naprawienia błędu.

Korekcji nie należy mylić z retuszem (poza usuwaniem efektu czerwonych oczu nie są wprowadzane do zdjęć zmiany takie jak np. wygładzanie cery). 

Do góry